 |
 |
Månadsträffen för juli med rubriken "sommarcruising till hemligt mål" var inge höjdare om man ska se till antalet deltagare.
Väderet var bra men tyvärr blev vi bara fyra stycken som kom, Roger & Christina, Ingemar och jag. Målet för utflyckten var Svedins Bil- och Flygmuseum i Ugglarp.
Då vi blev så få bestämmde vi istället att göra en kortare utflykt och spara bilmuseumet till ett senare tillfälle.
I egenskap av "cruising general" fick Roger med sin förnämliga kännsla för fina vägval ta täten mot Gottskär för sommarfika. Såväl vägen dit som hem gick på underbart fina småvägar i strålande väder och kännslan " inte viste jag var vi va " innfann sej en stor del av resan. Tack för en fin utflyckt och trevligt sällskap, nu har jag åkt Coooorvet !!!!!!!! 😉/Kenne.
Klicka på boken och sidorna för att vända blad:
|
|
 |